Podvýživa

Řešení podvýživy ve všech jejích formách představuje integrovaný program zaměřený na základní příčiny podvýživy ve všech fázích životního cyklu. V této části najdete materiál týkající se veškerých témat podvýživy, včetně podvýživy u dětí a starších lidí, zakrnělosti, podváhy, dysfagie a nástrojů pro hodnocení a monitorování, jako je „Mini Nutritional Assessment“ (MNA®).

Default publication
3 topics
NNI Satelitní sympozium Enterální výživa Proceedings ESPGHAN 2023

Enterální výživa prošla v posledních letech obrovským vývojem, například v přístupech k výživě a produktech. Díky tomu se zlepšila prognóza a délka života více pacientů s dětskými chronickými onemocněními. Zlepšení stavu výživy umožnilo nejen přežití, ale také zlepšilo zdravotní stav a kvalitu života pacientů. Na tomto sympoziu vystoupili Prof. Frederic Gottrand, Prof. Valerie Marchand a Dr. Graeme O'Connor a diskutovali o podrobnostech odvykání pacientů od enterální výživy, o nových důkazech o tom, zda může výživa založená na skutečných potravinách zlepšit toleranci enterální výživy u dětí, a o nových trendech v používání přípravků založených na skutečných potravinách u různých stavů, jak je vidět na praktických klinických případech ve Velké Británii.

2 min read
stravovani
4 topics
Jak zajistit zdravější a udržitelnější stravování dětí

Výživa dětí se v posledních desetiletích celkově zlepšila. Snížení počtu dětí zaostávajících v růstu a plýtvání však bylo kompenzováno nárůstem dětské obezity, takže strava většiny dětí ve většině zemí je nedostatečná. Překrývající se problémy s podvýživou se vyskytují zejména v chudších komunitách. Potravinovou bezpečnost ohrožuje také změna klimatu, proto se vedle změn v potravinových systémech a víceodvětvového přístupu doporučují včasné zásahy. Mezi ně patří prosazování kojení, které má zdravotní přínos pro matku i dítě, a přechod na stravu bohatou na rostliny, která nejen přispívá ke správné výživě, ale je také udržitelnější.

Zbiroh
7. Dny novorozeneckých kazuistik
Strevni mikrobiom
4 topics
Střevní mikrobiom: Aby už nebyl „zapomenutým orgánem“

Střevní mikrobiom hraje důležitou roli v našem zdraví, počínaje prvními okamžiky života.

The Nest
The Nest

Stručné, aktuální a vědecky podložené praktické informace určené profesionálním zdravotníkům, zaměřené na klíčové oblasti dětského lékařství a výživy

Články a knihy
Články a knihy

Sbírka odborných časopiseckých článků z předních publikací věnujících se výživě, poskytovaná bezplatně členům NNI.