Alergie

Dramatický nárůst nemocí kojenců, zejména alergií, ukazuje na specifickou zranitelnost imunitního systému vůči časným změnám prostředí. Intervence včasné výživy mohou mít dlouhodobý účinek na dětské alergie. Zde máte přístup k informacím o všech aspektech, včetně správného načasování zavedení alergenních potravin, alergie na bílkovinu kravského mléka, tolerance potravin a dalších.

Publications

Alergie a střevní mikrobiom

Alergie a střevní mikrobiom

Je stále jasnější, že zásadní roli pro zdravý vývoj dítěte hraje výživa. Na jedné straně máme potvrzené
pozitivní účinky mateřského mléka a jeho složek, hlavně oligosacharidů (HMO), na druhé straně víme, jak je důležitá výživa matky v těhotenství a

Oligosacharidy mateřského mléka část 2

Oligosacharidy mateřského mléka část 2

Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) je imunitně zprostředkované onemocnění charakterizované alergickou reakcí na bílkovinu kravského mléka. ABKM je také spojena se zvýšenou propustností střev a změnou střevní mikrobioty, která ovlivňuje zrání

Videos

Infographics

Vlivy na zdraví dítěte

Vlivy na zdraví dítěte

Osa střevo – mozek funguje obousměrně. Hlubší pochopení tohoto dvoustranného vztahu vytváří příležitosti pro změnu zacílení zdravotní péče od diagnostiky a léčby onemocnění k podpoře zdraví.

Latest News

nni---problemy-ve-vyzive

NNI 9/2020: Problémy ve výživě

Riziko alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM), Co dělá mateřské mléko tak zdravým?, Prokázán účinek HMO, Nové perspektivy pro FGID, Doporučení ESPGHAN pro syndrom dráždivého tračníku, atd.