Videa

Naše videa na téma výživy natáčíme na světových konferencích a seminářích o výživě, kde vystupují přední odborníci zaměření na široké spektrum klíčových témat v oblasti výživy. Členům Nestlé Nutrition Institute jsou tyto přednášky přístupné bezplatně, a mohou tak sledovat všechna témata v oblasti výživy, o nichž se dnes diskutuje nejčastěji.

Prohlášení o sponzorování: Řada publikací, programů, konferencí, vzdělávacích zdrojů a dalšího obsahu nabízeného na těchto webových stránkách byla financována a/nebo připravena institutem Nestlé Nutrition Institute nebo přidruženými společnostmi Nestlé.

histamin
3 topics
Kojenecká výživa s částečně hydrolyzovanou bílkovinou - mechanismus účinku

Pokud imunitní systém chybně identifikuje běžně neškodnou látku jako hrozbu, iniciuje následnou reakci. Jakmile je imunitní systém na nějaký alergen citlivý, uchovává si ho „v paměti“ a opětovný kontakt s ním může vést znovu k alergické reakci. Již dlouhou dobu je známo, že cizí proteiny, například bílkoviny v kravském mléku, mohou být spouštěčem alergických reakcí. Bílkovina kravského mléka totiž obsahuje mnohem vyšší množství alergických sekvencí než bílkovina mléka mateřského. Ta se naopak vyznačuje nízkým alergenním potenciálem. Některé druhy kojenecké výživy obsahují částečně hydrolyzovanou bílkovinu, jejíž účinnost ve snižování rizika alergie byla sledována v klinických studiích.

4 min watch
Nestlé
kongres HK
3 topics
Porozumění vědě o oligosacharidech mateřského mléka

Dnes je možno zkoumat, zda k popisovaným výhodám mateřského mléka, které je důležité pro zdravý růst, vývoj a snížení rizika vzniku onemocnění (např. nemocí trávicího traktu a alergií), dochází díky oligosacharidům mateřského mléka (HMO). V posledních letech se ukázalo, že zůstává nezodpovězeno mnoho obecných otázek, které se o HMO ve výzkumu objevují. Následující sdělení si klade za cíl na některé tyto otázky odpovědět.

15 min watch
doc. Jiří Bronský
Luhacovice 2021
5 topics
Nové vědecké poznatky o oligosacharidech mateřského mléka (HMO)

Oligosacharidy mateřského mléka (HMO) jsou ve srovnání s kravským mlékem zastoupeny ve více než desetinásobné koncentraci. To je třeba zohlednit i ve složení kojeneckých formulí. Zdravotní profit HMO je vztahován k prevenci infekcí, alergie a NEC, i k rozvoji CNS. Přídavek HMO do kojeneckých formulí je krokem k tomu, aby se náhradní kojenecká výživa více přiblížila optimu, tj. mateřskému mléku.

25 min watch
MUDr. Pavel Fruhauf
janmaly
8 topics
Oligosacharidy lidského mléka - základy, struktura, funkce

Oligosacharidy HMO – základy, struktura a funkce přednášející: MUDr. Jan Malý, Ph.D. přednáška z odborného presympozia „HM-O Oligosacharidy mateřského mléka“ na 34. Neonatologických dnech, 10.10.2018, Hradec Králové

21 min watch
MUDr. Jan Malý
bozensky-hmo
4 topics
Mikrobiota v lidském organismu

Mikrobiota v lidském organismu přednášející: prim. MUDr. Jan Boženský přednáška z Odborné konference „Vliv časné výživy na růst a imunitu“ na setkání školitelů OSPLD, 25.1.2019, Olomouc

17 min watch
MUDr. Jan Boženský
janmaly
5 topics
Oligosacharidy v mateřském mléce – základy, struktura a funkce

Oligosacharidy HMO – základy, struktura a funkce přednášející: MUDr. Martin Wita přednáška z Odborné konference „Vliv časné výživy na růst a imunitu“ na setkání školitelů OSPLD, 25.1.2019, Olomouc

21 min watch
MUDr. Martin Wita